Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek donmak üzere olan köpeği kurtaran işçilere hediye verdi

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde donmak üzere olan bir köpeği kurtaran belediye işçilerini Belediye Başkanı Ramazan Şimşek altın hediye ederek ödüllendirdi.

Temizlik işçilerinin bir sokak köpeğini donmaktan kurtardığı bilgisi alan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ufak bir törenle işçilere birer altın hediye etti.

Gölbaşı’nda Selametli bölgesinde çöp toplama işini yapan belediye işçileri donmak üzere olan bir köpek gördü. Köpeği kurtaran Belediye işçileri gelişmeleri şöyle aktardı:

“Selametli bölgesinde çöp alırken konteynırın yanında donmak üzere olan köpeği gördük. Yardımcı olmak için orada yorgan vardı, köpeğin üzerine örttük. Önce donmasını engelledik. Sonra gereken birimlere telefon ettik. (Veteriner) Volkan Bey geldiler, hemen orada tedavisini yaptılar. İğnesini aşısını yaptılar, barınağa götürdüler köpeği.”

‘Altın kalpliliğe altın ödülü’

Temizlik işçilerinin bir sokak köpeğini donmaktan kurtardığı bilgisi alan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ufak bir törenle işçilere birer altın hediye etti.

Törende Şimşek şöyle konuştu:

“Bu hassasiyetinizden ötürü size çok teşekkür ediyorum. Bugün yaptığınız davranış, sokakta yaşayan hayvanlarımıza gösterdiğiniz ilgi ve alakayı gösteriyor. Altın kalpliliğinizi bir kez daha ortaya koydunuz.

“Hayvanın canını kurtardınız, şu anda tedavisi devam ediyor. Ben de bilgi aldım, durumu gayet iyiymiş. Bu duyarlılığınızın devamını diliyorum. Yaralı, zor durumda olan hayvanları gördüğünüz zaman ilgili barınaklara, veterinerlere bildirin.

Ben de bu altın kalpliliğinizi bir altında ödüllendirmek istiyorum.”

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek bu sözlerinin ardından köpeği kurtaran üç temizlik işçisine birer altın hediye etti.

Haytap’tan kutlama mesajı

Hayvan Hakları Federasyon (Haytap) ise Gölbaşı Belediyesi işçilerini ve Belediye Başkanını kutlayan bir mesaj paylaştı:

“Gölbaşı Belediyesi temizlik işçileri donmak üzere olan bir köpeği kurtarmışlar. Belediye Başkanı da bu örnek davranışlarını ödüllendirmek ve sokak hayvanlarının bu soğuklarda çektikleri sıkıntılara dikkat çekmek için işçilere ufak bir hediye töreni düzenlemiş. Başta Gölbaşı Belediyesi işçileri olmak üzere Sayın Belediye Başkanına da duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.”

Yeni1Mecra