‘Gözaltılar serbest bırakılsın, 1 Mayıs engellenemez’

Hatay’da parti ve demokratik kitle örgütü temsilcileri, İstanbul’da işçilerin gözaltına alınmasına tepki göstererek, “Tüm gözaltılar serbest bırakılsın. 1 Mayıs engellenemez” dedi.

Hatay’da parti ve demokratik kitle örgütü temsilcileri, sendika üyesi oldukları için işten atılan ve İstanbul’un ayrı ayrı bölgelerinde direnişte olan Bakırköy ve Bayrampaşa Belediyesi ile Sinbo, SML Etiket ve Tur Assist işçilerinin yapmak istedikleri açıklama sırasında polislerce gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), İnsan Hakları Derneği (İHD), Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği (AKA-DER) ve Mücadele Birliği, Halkevleri ve Defnenin Geleceği Platformu temsilcileri katıldı.

İstanbul’da işçilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren Fatma Ardal, bir süredir iktidar tarafından yaratılmak istenilen “korku imparatorluğunun” akıl dışı uygulamalarıyla karşı karşıya kaldıklarını belirtti. TÖP Sözcüler Kurulu Üyesi Perihan Koca’nın da aralarında olduğu 40’ı aşkın kişinin gözaltına alındığını aktaran Ardal, gözaltına alınanların darp edildiğini söyleyerek, “Tüm gözaltılar serbest bırakılsın. 1 Mayıs engellenemez” dedi.

MA / HATAY