Gülistan Doku 42 gündür kayıp

Üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasının üzerinden 42 gün geçti. Şu ana kadar yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan (21) 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Doku ailesinin Diyarbakır’dan Dersim’e 6 Ocak’ta gelerek kayıp başvurusunda bulunmasının ardından başlatılan arama çalışmalarında da şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadı.

Uzunçayır Baraj Gölü’nde arama çalışmalarının sürdüğü ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmalara yer yer ara verildiği belirtiliyor.

Doku’nun bulunması için bir çok ilde açıklamalar yapılırken, sosyal medyada da sürekli #GülistanDokuNerede etiketiyle paylaşımlar yapılıyor. Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku da twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda “Sen kardeşimi vermeden gitmem dersim değil 40 gün 40 yıl geçsin” dedi.

Anne Bedriye Doku, gözyaşları içinde daha önce yaptığı konuşmada kızının erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynar Abarok’un neden tutuklanmadığını sormuştu. Anne Doku şöyle konuşmuştu: “Bana yardımcı olun. Ben bir anayım, kızım Türkiye’nin kızıdır. Burada perişan oldum, her gün ölüyorum. Niye o çocuğu tutuklamadınız, niye bıraktınız? Benim kızımı kandırdı. Bir çocuk akşam eve gelmese o ana ne yapar? Bana yardım edin. Kızım ölü ise ölüsünü, diri ise dirisini istiyorum. Kızım benim gözümün nurudur.”