Gülistan Doku’dan 68 gündür haber alınamıyor

Dersim’de 5 Ocak’tan itibaren kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmalarından şu ana kadar sonuç alınamadı.

Gülistan Doku’unun 2019 yılındaki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde çekilen fotoğrafı

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak’tan itibaren haber alınamıyor. Doku ailesinin 6 Ocak’ta Diyarbakır’dan Dersim’e gelerek kayıp başvurusu yapmasının ardından başlatılan arama çalışmaları Uzunçayır Baraj Gölü’nde sürdürüldü.

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Baraj gölündeki arama çalışmaları nedeniyle bir aydır kademeli olarak su seviyesi düşürülmeye devam ediliyor. Sudaki görüş mesafesinin yetersiz olması nedeniyle dalış yapamayan ekipler, botlarla göl yüzeyinde arama yaptı.

Jandarma ekibinin iz takip ve arama kurtarma köpekleriyle kıyılarda sürdürülen arama çalışmalarında da Doku’ya ait herhangi bir ize rastlanmadı.

#GülistanDokuNerede

Kızkardeşi Gülistan Doku’nun bulunması için Diyarbakır’dan Dersim’e gelen Aygül Doku’nun da bekleyişi sürüyor. Twitter hesabından #GülistanDokuNerede etiketiyle gün gün kardeşinin kayıp günlerini ve fotoğraflarını paylaşan Aygül Doku, kardeşinin bulunmasını istiyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir çok kentte yapılan eylem ve etkinliklerde Gülistan Doku’nun kayıp olayına “Gülistan Doku nerede?” denilerek dikkat çekilmişti.