Halil Sezai hakkında 13 yıla kadar hapis isteniyor

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan müzisyen Halil Sezai hakkında 5 ayrı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Tuzla’da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan müzisyen Halil Sezai Paracıklıoğlu hakkındaki iddianame tamamlandı.

Arşiv

BirGün‘de yer alan habere göre Halil Sezai hakkında ‘hakaret, konut dokunulmazlığını ihlal, silahla tehdit, silahla yaralama, mala zarar verme’ gibi 5 ayrı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. Savcılık, Halil Sezai’nin olay anında elinde bulundurduğu sopayı, silah olarak kabul etti.

Mahkeme iddianameyi inceledikten sonra davanın görülüp görülmeyeceğine ilişkin kararını verecek.

Ne olmuştu?

Tuzla’da bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Halil Sezai Paracıkoğlu ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç arasında 15 Eylül’de tartışma çıkmıştı.

Yaşanan tartışma sırasında darp edildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Halil Sezai Paracıkoğlu’nu Kadıköy’deki evinde gözaltına almıştı.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan Paracıkoğlu, serbest bırakılmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkındaki soruşturmayı, dosyaya giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda genişletmiş, şüphelinin “silahla kasten yaralama”, “hakaret”, “konut dokunulmazlığını ihlal” ve “tehdit” suçlarından mevcutlu şekilde adliyeye getirilerek ifadesinin alınması talimatını vermişti.

Avukatı ve polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen Paracıkoğlu, çıkarıldığı hakimlikçe “Silahla kasten yaralama” suçundun tutuklanmıştı.

Tıklayın – Tutuklanan şarkıcı Halil Sezai: Kendime yakıştıramıyorum

Tıklayın – Halil Sezai’nin tutukluluğuna itiraz edildi