Hatay’da patlama meydana geldi: Çatışma anı kaydedildi

Hatay’ın İskenderun ilçe merkezinde ekiplerce takip edilen şüphelinin yakalanacağı esnada patlama meydana geldi. Haber, ‘Hatay’da patlama’ olarak duyurdu.

Hatay’da patlama

Saat 21:30 civarında Hatay’da patlama meydana geldi, patlamada can kaybı olmadı. Hatay valisinin yaptığı açıklamaya göre 2 şüphelinin takip edildiği ve yakalanacakları esnada patlamanın gerçekleştiği bildirildi.

Hatay valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde:

” Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun’da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır.”

ABD terör saldırısı ihtimali nedeniyle 3 gün önce elçiliklerini kapatmıştı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Türkiye’de yaşanması muhtemel terör saldırıları sebebiyle elçiliklerini kapatmış, tüm vize başvurularını durdurmuştu.

‘Kalabalıklardan uzak durun’ uyarısı

Büyükelçiliğin internet sitesinde yer alan duyuruda, “Türkiye’deki ABD Büyükelçiliği, ABD Başkonsolosluğu dahil olmak üzere İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına ilişkin güvenilir raporlar almıştır” ifadesi kullanıldı.

ABD vatandaşlarına, büyük ofis binaları veya alışveriş merkezleri dahil olmak üzere Amerikalıların veya yabancıların toplanabileceği yerlerde daha dikkatli olmaları tavsiye edildi. “Kabalıktan kaçının, yabancıların uğrak yerlerinde tetikte olun” uyarısı yapıldı.

Açıklamada ayrıca, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’deki ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtildi. Vize işlemlerini de içeren askıya alma uygulamasında daha önce randevu almış kişilerin önümüzdeki günlerde tekrar planlama içeren bir e-posta ile bilgilendirilecekleri belirtildi.

Haber Merkezi – AA