Hatimoğulları Edibe Özçelik’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, güvenlik güçlerinin evlerine yaptığı baskında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Edibe Özçelik’in yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Hatay’ın Samandağ ilçesi Tekebaş mahallesinde güvenlik güçlerinin yaptığı operasyon sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Edibe Özçelik’in (70) ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Hatimoğulları ile birlikte HDP Hatay İl ve ilçe yöneticileri, SYKP İlçe Eş Başkanı da aileye taziye dileklerini iletti.

‘Anneme müdahale etmemize izin vermediler’

Edibe Özçelik’in çocuklarından Ufuk Özçelik, taziye ziyaretine gelenlere olayı anlattı. Ufuk Özçelik, “Bizler sürekli mahallede olan adresi belli insanlarız bizi ifadeye çağırmak yerine şafak vaktinde kapılar kırıldı. Aile fertlerinin başına silah dayayarak baskın yaptılar. Bu baskın sırasında fenalaşan anneme müdahale etmemize bile izin vermediler.” dedi.

‘Suç duyurusunda bulunduk’

Mahallede var olan sorunlar üzerine çalışmalar yaptıklarını dile getiren Ufuk Özçelik, “En son Res El Seni etkinliği düzenledik. Bu etkinlik için izin başvurusunda bulunan arkadaşımız etkinlik günü eşi ile birlikte ‘tebligat verilecek’ bahanesi ile karakola çağrılıp üstü kapalı bir şekilde tehdit edildi. Oradan belliydi böyle bir şey yapacakları.” şeklinde konuştu. Olaya ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını belirten Ufuk Özçelik, “Biz bu işin peşini bırakmayacağız gerekli kamuoyunu oluşturacağız” dedi.

Hatimoğulları: Sonuna kadar yanınızdayız

HDP’li vekil Hatimoğulları da, aileye ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileterek, HDP olarak bu süreçte sonuna kadar yanlarında olduklarını söyledi. Bu baskıların ilk olmadığını daha önce de evleri basılarak gözaltına alınanlara aynı şekilde davranıldığını belirten Hatimoğulları, bu durumu “Faşizm koşullarının yansıması” olarak değerlendirdi.

Bu baskılara hep beraber karşı durmak gerektiği mesajını veren Hatimoğulları, Meclis’te de soru önergesi vererek konuyu gündeme getirdiğini söyledi.