Havva Çelik ve Sebahattin Tepeçınar toprağa verildi

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki patlamada yaşamını yitiren Havva Çelik ve Sebahattin Tepeçınar toprağa verildi. 

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, patlamaya ilişkin 3 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Fotoğraf: AA

Sakarya’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren Havva Çelik ve Sebahattin Tepeçınar’ın cenazeleri toprağa verildi. Akyazı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinde helallik alınan Çelik’in cenazesi Gazi Süleymanpaşa Camisi’ne getirildi. Tepeçınar’ın cenazesi de Yeni Mahalle’deki evinde helallik alınması sonrası aynı camiye götürüldü.

Fotoğraf: AA

Çelik ve Tepeçınar’ın cenazeleri Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kıldırılan cenaze namazlarının ardından aile mezarlıklarına defnedildi. Duygulu anların yaşandığı cenaze töreninde Çelik ve Tepeşınar’ın yakınları ayakta zor durabildi.

3 kişi hakkında gözaltı kararı

Öte yandan patlamaya ilişkin Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında fabrikanın sorumlu müdürü ile 2 ustabaşı hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Patlama çevredeki mahallelerde hasara yol açtı

Fotoğraf:AA

Patlamanın ardından fabrikanın iki yakasında bulunan Yukarıçalıca ve Akarca mahallelerindeki evlerin camlarının kırıldığı, kapıların eşiklerinden ayrıldığı, çatı ve tavanlarda açılmalar meydana geldiği görüldü. Mahallelerdeki ekinler de savrulan küller nedeniyle zarar gördü.

Kayıp 3 kişiye henüz ulaşılamadı

Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkisindeki yaklaşık 15 dönüm alan üzerine kurulu havai fişek fabrikasında dün saat 11.15’te patlama meydana gelmişti. Yaklaşık 50 kilometre uzaklıktan, kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti.

Kaynak: AA