HDP: Ğadir Hum Bayramı resmi tatil ilan edilsin

HDP Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Tülay Hatimoğulları Arap Alevilerin Ğadir Hum bayramı için kutlama mesajı yayımladı

HDP Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tülay Hatimoğulları Arap Alevilerin en kutsal bayramı olan Ğadir Hum’u kutlayan bir mesaj yayımladı. Hatimoğulları, “Başta, ağırlıklı olarak Hatay, Adana, Mersin’de yaşayan Türkiye’deki Arap Alevileri olmak üzere bütün Arap Alevilerinin Ğadir Hum Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz” dedi.

“Arap Alevilerinin yıllardır Ğadir Hum Bayramının resmi dini tatil ilan edilmesini talep ettiğine dikkat çeken Hatimoğulları, buna rağmen bu taleplerin karşılanmadığını belirtti. Hatimoğulları, “Arap Alevileri için oldukça önemli olan Ğadir Hum Bayramının resmi dini tatil olarak ilan edilmesi talebini destekliyor, bu talebin yerine getirilmesini istiyoruz. Türkiye’de ve dünyanın farklı kentlerinde yaşayan Arap Alevilerinin Ğadir Hum bayramını bir kez daha kutluyor; bayramın ülkemizde ve Ortadoğu’da barışa, kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Yeni1Mecra