HDP iki belediye eşbaşkanı disipline sevk etti

HDP Yerel Yönetimler Kurulu, Doğubeyazıt Belediyesi Eşbaşkanları Yıldız Acar ve Cesim Çakan’ın disipline sevk edildiklerini duyurdu.

Cesim Çakan ve Yıldız Acar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, Ağrı’nın Doğubeyazıt Belediyesi Eşbaşkanlarının disipline sevk edildiğini duyurdu. Yerel Yönetimler Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada Doğubeyazıt Belediye Eşbaşkanları Yıldız Acar ve Cesim Çakan’ın halktan gelen eleştiriler ve şikayetler doğrultusunda disipline sevk edildikleri belirtilerek, disiplin soruşturması ardından sonuçların halkla paylaşılacağı vurgulandı. Yapılan yazılı açıklamanın tamamı şöyle:

“Doğubayazıt Belediye Eşbaşkanlarımız Yıldız Acar ve Cesim Çakan, ilgili Yerel Yönetim Kurulumuza halktan gelen talep ve öneriler çerçevesinde; partimizin yerel yönetimlerde esas aldığı toplumcu, şeffaf, katılımcı belediyeciliğe ters düşen ve uyuşmayan tutum ve politikalar yürütüldüğüne dair şikayet ve eleştiriler doğrultusunda disipline sevk edilmişlerdir. Disiplin süreci tamamlandığında detaylarını ve sonuçlarını halkımızla paylaşacağız.”