HDP, ‘İş ve Aş Buluşmaları’nı Diyarbakır’dan başlatıyor

HDP, Ekonomi Komisyonu öncülüğünde “İş ve Aş Buluşmaları”nı Diyarbakır’dan başlatılacaklarını belirtti.

Buluşmalar kapsamında çeşitli ziyaretler yapılarak, ekonomik krizin yarattığı etki ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişi yapılacak.

Fotoğraf: MA

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Ekonomi Komisyonu öncülüğünde “İş ve Aş Buluşmaları” başlatacağını bildirdi. Yapılan yazılı açıklamada, buluşmaların ilk durağının Diyarbakır olacağı belirtilerek, “Ekonomi Komisyonu üyesi milletvekillerimiz Diyarbakır’da işsiz, emekçi, esnaf, çiftçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelecek.” denildi.

Buluşmaların startı 22 Ocak’ta

22 Ocak Perşembe günü Diyarbakır’da yapılacak basın açıklaması ile buluşmaların startının verileceğinin kaydedildiği açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Ardından iki gün boyunca Diyarbakır’da iş yerleri, tarlalar, sanayi bölgeleri, fabrikalar ziyaret edilecek. Esnaf, KOBİ, çiftçiler, kadınlar ve gençlerle bir araya gelinerek son dönemde artarak hissedilen ekonomik krizin bu kesimler üzerinde yarattığı etki ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulunulacak. Parti heyetimiz, program kapsamında Diyarbakır’daki sivil toplum kuruluşu ve meslek odaları temsilcileriyle de buluşacak.”

Açıklamada, İş ve Aş Buluşmaları”nın, Diyarbakır’ın ardından diğer kentlerde de sürdürüleceği belirtildi.

Yeni1Mecra