HDP İzmir İl binasına saldırı: Bir kişi öldürüldü

HDP, İzmir il binasının silahlı bir şahıs tarafından basılarak ateşe verildiğini bildirdi.

Saldırıda bir kişinin öldürüldüğü, saldırıyı düzenleyen kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

HDP Genel Merkezi, sosyal medya hesaplarından İzmir’de silahlı bir şahıs tarafından basılan parti binasının ateşe verildiğini paylaştı. Binada görevli bir arkadaşlarının bulunduğunun belirtildiği paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır. İzmir’deki provokasyon ve alçakça saldırıya karşı HDP’liler Konak’ta bulunan il binamızda toplanıyor. Her saldırı korkak saldırganları küçültürken, partimize sahiplenmeyi arttıracaktır.”

‘HDP çalışanı rehin alındı’

HDP MYK Üyesi Mahfuz Güleryüz gazeteci İrfan Aktan’a yaptığı açıklamada, silahlı bir kişinin bina içindeki bir HDP çalışanını rehin alıp binayı ateşe verdiğini söyledi. Güleryüz, polisin olaya müdahale etmesini beklediklerini belirtti.

Güleryüz aylardır binalarının önüne getirilen bir kişi üzerinden hedef gösterildiklerini ve yetkililere şikâyet ettikleri halde bir sonuç alamadıklarını, bu saldırının göz göre göre geldiğini de ifade etti.

MA’nın geçtiği bilgilere göre; HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, il binasında rehin alınan partili arkadaşlarının silahla öldürüldüğünü belirtti. Saldırgan tarafından öldürülen parti çalışanının isminin Deniz Poyraz olduğu öğrenildi.  

Yeni1Mecra