HDP önündeki aileler ile konuşan Beştaş’a polis engeli

HDP Diyarbakır İl Binası önünde bekleyen aileler ile konuşan Milletvekili Meral Danış Beştaş, polis tarafından engellenmek istendi.

Aileler ile konuşmak isteyen Beştaş’a polis engel olmak istedi

HDP milletvekili Beştaş, Diyarbakır il binası önünde çocuklarını bekleyen aileler ile sohbet etti. Sohbet ederken polisin sürekli araya girme çabası dikkat çekti.

Yapılan görüşmeye ilişkin partinin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda “Meral Danış Beştaş Diyarbakır İl binamız önündeki aileleri dinledi: Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Bu ülkenin hiçbir evladının hayatını yitirmemesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Werin ji bo ku zarokên vî welatî jiyana xwe ji dest nedin em bi hev re bixebitin” ifadeleri kullanıldı.

Görüşmeye dair paylaşılan videoda aileler Beştaş’a ‘Vekilim’ diye hitap ederken, orada bekleyen polisin sürekli aileler ile vekilin diyaloğuna engel olmak istemesi dikkat çekti.

İşte yaşanan o diyalog:

Beştaş: Ben de anneyim sen de babasın. Biz istiyoruz ki hiç kimse ölmesin bunun için biz mecliste her türlü konuşmayı yapıyoruz. Gelin mecliste birlikte her kapıyı çalalım, bu işin çözümünü savunalım biz sizin için bedel ödüyoruz. Dün il eşbaşkanlarımız göz altına alındı. Niçin? Biz bu ülkede sizin yanınızdayız, sen bizim canımızsın.

Aile: Ama sayın vekilim bari bir telefon açsın. Nerde olduğunu bilmiyorum.

Beştaş: Ben diyorum ki biz birlikteyiz biz sizin karşınızda değiliz. O anneler de benim annem, kadınlar da benim kardeşlerimdir. Ben sizin gelmenizi istiyorum.

Aile: Tamam vekilim baş göz üstüne.

Aile: Ben oğlumdan haber almamışım.

Beştaş: Gelin hep birlikte hem mecliste hem dağdan isteyelim.

Aile: İsteyelim.

Beştaş: Gelin hazırız.

Beştaş: Ben sizin gibi konuşuyorum her şey için hazırız. Gelin birlikte bulalım.

Aile: Sizden rica ediyoruz çocuklarımızı geri getirin.