HDP’den Giresun açıklaması: Karadeniz’i rahat bırakın

HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Sancar, Giresun’daki sel felaketine ilişkin HES projeleriyle ilgili olarak “Karadeniz’i rahat bırakın” dedi.

Giresun’daki sel felaketinde ölü sayısı artıyor

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Giresun’daki sel felaketine ilişkin olarak paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan eş genel başkanlar, Karadeniz’deki HES projelerine ve imar rantlarına dikkat çekti. 

Buldan: Artık yeter deme zamanı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı: “Giresun’da yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Giresun’daki sel felaketinde maddi hasar astronomik boyutlarda

Karadeniz’de yaşananlar kader değil, doğaya düşmanlığın, açgözlülüğün sonucudur. Bitmek bilmeyen HES projelerine, betona sevdalı imar ve rant anlayışına artık yeter deme zamanıdır.” 

Sancar: Karadeniz’i rahat bırakın

Twitter hesabından sel felaketine vurgu yapan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Giresun’da yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Acımız da öfkemiz de büyük.

Karadeniz’de yaşananlar asla kader değildir. Felaketin nedeni dere yataklarının işgali, HES inşaatları, imar rantlarıdır. Karadeniz’i rahat bırakın” dedi.

Kaynak: MA