HDP’den Şenyaşar ailesine destek ziyareti

Urfa Adliyesi önünde 26 gündür “Adalet” arayışını sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret eden HDP Milletvekili Ayşe Sürücü, “Adalet mücadelenizde sonuna kadar yanınızda olacağız” dedi.  

Fotoğraf: MA

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü ve il örgütü, Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle 26 gündür nöbet eylemini sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Hafta sonu olduğu için kapalı olan adliye binasına yakın bir yerde nöbet eyleminde olan Emine Şenyaşar’a destek veren Sürücü, ailenin adalet mücadelesinin yanında olduğunu söyledi. Adaletin bir gün yerini bulacağını umduğunu dile getiren Sürücü, “Adalet mücadelenizde sonuna kadar yanınızda olacağız. İnşallah bu ülkeye bir gün adalet gelecek” dedi. 

“Aileyi kim katletti?”

Adalet nöbetinin başladığı günden beri hukuksuzluklara maruz kaldığını anlatan Emine Şenyaşar, “Burada oturmamıza bile izin vermiyorlar. Kayıtları çıkarsınlar burada bir daha oturmayız. Adaleti bekliyoruz. Çocuklarımı katledenler yanımızdan gelip geçiyorlar gitsin onları tutuklasınlar. Onları tutuklayacaklarına gidip Ferit’i darp ediyorlar. Benim ailemi kim katletti?” dedi. 

Fotoğraf: MA

“Yerin dibindeki adaleti çıkartacağız”

Malatya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada oğlu Fadıl Şenyaşar’a verilen 37 yıl 9 ay hapis cezasına tepki gösteren Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “3 yıldır oğlum tek kişilik bir hücrede hukuksuz yere tutuluyor. Ailemi dağıttıkları yetmiyormuş gibi şimdi de haksız yere oğlumu cezalandırıyorlar. Ankara’ya gittik, adaletin izini sürdük, bize ‘Git buradan adalet yerin dibinde’ dediler. Yerin dibindeki adaleti de çıkaracağız. Adalet yerini bulana kadar buradayız. Devletsiniz neyi saklıyorsunuz?”