Hollandalı vekil Geert Wilders’ten bir paylaşım daha

Hollandalı vekil Geert Wilders’ten Türkiye’yi hedef alan bir paylaşım daha geldi. Wilders, Türkiye’yi NATO’dan atın dedi.

Hollandalı vekil Wilders’ten yeni Türkiye paylaşımı

Dün Erdoğan tarafından ‘milletvekili müsveddesi’ olarak anılan Hollandalı vekil Geert Wilders’ten ‘bye bye Erdoğan. Türkiye’yi NATO’dan atın’ mesajı geldi.

Wilders ne paylaşmıştı?

Wilders, Erdoğan’ı simgeleyen bir karikatür paylaşmış ve hakaret içerikli sözler sarf etmişti.

Geert Wilders

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile çatışmasını sürdürürken diğer taraftan Erdoğan karikatürü paylaşan Hollanda Milletvekili Geert Wilders’e de ‘milletvekili müsveddesi’ dedi.

Malatya’da partisinin il kongresinde gündeme dair konuştu. Burada kendisi ve partisi hakkında “terörist” diyen Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geerth Wilders’e cevap vererek, “Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. Haddini bil. Faşizm bizim kitabımızda yok, sizin kitabınızda var” dedi. 

Geert Wilders’in karikatürü

İslam ile ilgili çıkışlarıyla tanınan Hollandalı milletvekili Wilders, bu kez Erdoğan’ı karikatürize eden bir görsel paylaştı. Erdoğan’a hakaret içeren karikatür, Türkiye’de de sosyal medyada tepki gördü.

Wilders, Erdoğan’ın Malatya konuşmasını canlı yayınlayarak şu mesajı yayınladı:

“Erdoğan bana faşist diyor. Ama bu onun kendi felsefesidir. Özgürlüğümüzü savunuyorum ve totaliter İslami ideolojinin özgürlük eksikliğine karşı çıkıyorum.”

Erdoğan, Macron hakkında ‘zihinsel tedavi görmeli’ demişti

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u hedef alarak, “Bu zatın İslam ile Müslümanlar ile derdi nedir? Macron‘un zihinsel olarak tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan’la uğraşıyor. Bu sana bir şey kazandırmaz.”

Haber Merkezi