Hüda Kaya’dan Şenyaşar ailesine ziyaret

HDP Milletvekili Hüda Kaya, ailesiyle birlikte adalet arayışlarını sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırıları sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ve saldırıda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart tarihinde adalet talebiyle başlattığı nöbet eylemine destek ziyaretleri sürüyor. Anne Emine Şenyaşar’ın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı bugünkü eylemde, Ferit Şenyaşar’ı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Hüda Kaya ve ailesi ziyaret etti. Kaya’ya, Şenyaşar ailesinin dava dosyası avukatları ve Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Urfa Şubesi üyesi avukatlar da eşlik etti.

Sorumlular yargılanana dek

Kaya, nöbet eyleminin sürdüğü Urfa Adliyesi önünde açıklama yaptı. Kaya, Şenyaşar ailesinin zulme maruz kaldığını belirterek, “Adalet mücadelelerine sahip çıkacağımızı bir kez daha yineliyoruz. Bütün sorumlular hesap verinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Ferit Şenyaşar, maruz kaldıkları saldırılar ve 156 gündür sürdürdükleri “adalet” nöbetine ilişkin engellemelere ile ilgili aktarımlarda bulundu. Ferit Şenyaşar ile birlikte bir süre nöbet tutan Kaya ve ailesi, ardından adliye binası önünden ayrıldı.

MA / URFA