İçişleri Bakanlığı genelgesi nedeniyle işletmeler kepenk açmadı

Ankara’da İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek amacıyla yayımladığı genelge nedeniyle işyerleri kepenk açmadı.

Kentte cadde ve sokaklar ile parklarda normal günlere göre daha az sayıda insan olduğu gözlendi.

Ankara’da genelge nedeniyle kepenk indiren işletmelerden

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yayımladığı genelge uyarınca bazı iş yeri sahipleri işletmelerini açmadı. Bakanlığın, vatandaşlar çok yakın mesafede bir arada bulunduğundan virüsün bulaşma riskini artıracağı gerekçesiyle umuma açık istirahat ve eğlence mekanlarından bazılarının faaliyetlerini durdurmaya ilişkin genelgesi saat 00.00 itibarıyla uygulanmaya başladı.

Ankara’da kapatılan cafelerden

Bu kapsamda, Ankara’da kafe, oyun salonu, nargile kafe ve internet salonu gibi iş yerleri açılmadı. Bazı işletmelerin camlarına, “Koronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda işletmemiz geçici bir süreyle kapalıdır.” yazısı asıldı. Genelge kapsamına girmeyen bazı işletmelerin ise iş yerlerini dezenfekte ettiği görüldü.

Öte yandan koronavirüs salgını nedeniyle başkentte merkezi cadde ve sokaklar ile parklarda da normal günlere göre daha az sayıda insan olduğu gözlemlendi. Kameralara da yansıyan görüntülerde, sokaktaki vatandaşlar, maske ve eldiven kullanarak koronavirüs salgınından korunmaya çalıştı.

AA – ANKARA