İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 29 Ekim kutlanacak!

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, “29 Ekim kutlanacak! Hem de coşkuyla” diyerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yasaklanmadığını aksine tüm yurtta coşkuyla kutlanacağını belirtti.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter hesabından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının yasaklandığı iddialarını yalanladı. Paylaşımında “29 Ekim kutlanacak! Hem de coşkuyla” diyen Çataklı, illere gönderdikleri genelgede kutlamalara ilişkin herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığını belirtti.

Çataklı, paylaşımında şunları ifade etti: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; tek bir tören yapılması yerine salgınla mücadele şartları göz önünde bulundurularak gün boyuna yayılacak şekilde temizlik, maske ve fiziki mesafe kuralları gözetilerek, çelenk sunma törenleri, evlerin cam ve balkonlarının şanlı bayrağımız ile donatılması, çevrimiçi etkinlikler (konserler, gösteriler), ses ve ışık gösterileri, mobil araçlarla ses ve müzik yayını gibi Kutlama Komitelerince belirlenecek program çerçevesinde, vatandaşlarımızın sağlığını da koruyacak şekilde planlanarak, coşkuyla kutlanacaktır. Cumhuriyet sevgisini Atatürk düşmanlarından öğrenecek değiliz!”