İdil’de çocuğa cinsel istismar

Şırnak’ın İdil ilçesi çarşı merkezinde 40-50 yaşlarında bir erkek, bir çocuğa cinsel istismarda bulunurken, çevredekilerin fark etmesi üzerine gözaltına alındı.

Şırnak kent merkezinde önceki gün uzman çavuş A. A.’nın bir çocuğa cinsel istismarına ilişkin tepkiler gelmeye devam ederken, bir çocuğun da İdil ilçesinde istismara uğradığı ortaya çıktı.

İsmi öğrenilemeyen 40-50 yaşlarında olduğu iddia edilen fail erkek, çocuğun abisi ve çevredekilerin durumu fark etmesi üzerine darp edildi. Fail erkek, olay yerine gelen polislerce gözaltına alındı.

‘Bu kişiyi tanımıyoruz ve yabancı biri’

Faile yönelik tepkilerin yaşandığı ana tanık olan yurttaşlardan birinin anlatımları ise şu şekilde:

“Dükkanda oturuyordum. Seslerden dolayı dışarı çıktım. Bir grup kişinin 45-50 yaşlarında bir adamı linç ettiklerini gördüm. Hemen yanlarına giderek olayın ne olduğunu sordum. Zanlının çocuğu tenha bir yere zorla çağırdığını, çocuğu taciz ettiğini söylediler. Abisi ve birkaç kişi adamı yakalayıp dövüyorlar. Oradaki bir esnaf da polisleri aradıktan sonra, polisler olay yerine geldi. Adamı gözaltına aldılar. Bu kişiyi tanımıyoruz ve yabancı biri. Tanımadığımız için ismini bilmiyoruz.”