İki cinayet işleyen zanlı kaçtı

İzmir’de Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park’ı öldüren yüzü maskeli zanlı, daha sonra başka bir kişiyi daha öldürerek kaçtı.


HABER MERKEZİ – Yüzü maskeli şüpheli tehditle para istediği İzmir Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park’ı (53) silahla öldürdü. Olaydan sonra başka bir cinayet daha işleyen zanlı, polisle girdiği çatışma sonrası kaçtı.

İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park, Ertuğrul Mahallesi Dost Yunus Sitesi’ndeki evine gelen maskeli şüpheli tarafından silahla vuruldu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Park’ı Torbalı Devlet Hastanesine kaldırdı. Park, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

İlk tespitlere göre; Şüpheli, bu olaydan kısa bir süre sonra Park’ın evine yaklaşık 600 metre uzaklıkta, Torbalı Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Harun Gülcemal’le sokakta karşılaştı. Gülcemal’i silahla tehdit ederek ondan da para istedi. Tehditle evine kadar götürdüğü burada doktorun eşi Hatice Gülcemal’i silahla öldürdüğü öğrenildi.

Zanlı ile çatışma çıktı

Yapılan araştırma sonucu şüphelinin Yazıbaşı Mahallesi’nde bulunan bir otele giriş yaptığını belirleyen ekipler, otelin etrafında geniş güvenlik önlemi aldı. Bu sırada polisin geldiğini fark eden zanlı birinci kattaki odanın penceresinden atlayarak markete girdi. Markettin arka tarafından bulunan pencerenin camını kırarak kaçmaya çalışan zanlıyı fark eden polis ve jandarma ekipleri teslim ol çağrısında bulundu. Zanlının ateşle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada bir polis memuru yaralandı.

Zanlı kaçtı

Polis arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen ambulansla önce Torbalı Devlet Hastanesi kaldırılan yaralı polis memuru daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Ayağından yaralandığı öğrenilen zanlının marketin arkasındaki araziye kaçtığını belirleyen ekipler bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.

AA – İZMİR