İkra Nur Tirsi’nin cenazesi köyüne getirildi

Kaybolduktan sonra dere yatağında cansız bedenine ulaşılan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi, İcilli köyüne getirildi.

Tirsi’nin ölüm nedenine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Giresun’un Bulancak ilçesinde 27 Haziran akşamı kaybolduktan sonra dün dere yatağında cansız bedenine ulaşılan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi, Trabzon Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından Bulancak Devlet Hastanesine götürüldü. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre, buradan ailesine teslim edilen Tirsi’nin cenazesi İcilli köyündeki evlerine getirildi.

Tirsi’nin cenazesinin getirildiği sırada annesi Nazlı, babası Serdar ve babaannesi Nihal Tirsi gözyaşı döktü.  Tirsi, öğleden sonra İcilli Köyü Camisi’nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek. 

Tirsi’nin ölüm nedenine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ne olmuştu?

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde 27 Haziran akşamı oyun oynamak için evden çıkan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’nin akşam saatlerinde eve dönmemesi üzerine ailesi ve komşuları tarafından aramalara başlandı.

Ancak aramalarda Tirsi’nin bulunmaması üzerine ailesi gece saat 21.10’da durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine başlatılan arama çalışmalarında dün İkra Nur Tirsi’nin İcilli köyünün yaklaşık 4 kilometre aşağısındaki dere yatağında cansız bedenine ulaşıldı.

Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Giresun A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Tirsi’nin cenazesi, daha sonra ölüm nedeninin tespiti için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Bulancak Kaymakamı Ali İkram Turan, Savcılıkça soruşturmanın çok yönlü yürütüldüğünü belirterek, “O bölgede çok yönlü arama faaliyetleri 2 gündür devam ediyordu. Olayın tüm yönleriyle soruşturması savcılığımızca devam edecek.” dedi.