İmamoğlu: 11 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, iki günlük süreçle karantina sürecinin tam anlamıyla yerine getirilmemiş olduğunu belirterek, 23 Nisan’dan 4 Mayıs’a kadar 11 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi çağrısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, twitter hesabından yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla sokağa çıkma yasağı çağrısını yineledi. İmamoğlu, videolu yaptığı paylaşımda şöyle konuştu:

“Bilim insanları bir şeyin altını çiziyor. Yani iki günlük süreçle siz bu anlamda bir karantina sürecini tam anlamıyla yerine getirmemiş oluyorsunuz. Ve ne yazık ki tam da istenilen faydayı elde etmiyoruz. 23 nisan itibariyle başlayan günlerden içine 1 Mayıs’ı da katarsak 4 mayısa kadar 11 gün yapıyor. 11 gün boyunca aslında 5 günü mesai olarak. Çünkü 1 mayıs da tatil. 5 günü mesai olmak üzere 11 günü biz evde kal çağrısı yapabiliriz, sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir. Lütfen 23 nisan ve 4 Mayıs’a mayısa kadar bu süreçte sadece 5 günlük mesainin olacağı bir süreci bir fırsata çevirelim. Hem İstanbul adına hem Türkiyemiz adına.”