İnce ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlattı

“Bin Günde Memleket Hareketi”ni Sivas’tan başlatan CHP’li İnce, Türkiye’nin ortak akılla ortak iyiyi bulacak bir oluşuma ihtiyacı olduğunu belirterek, “Memleket Hareketi de Muharrem İnce hareketi ya da tek adam hareketi değildir, ortak akıl hareketidir.” dedi.

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce “Bin Günde Memleket Hareketi”ni Sivas’tan başlattı Fotoğraf: AA

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce “Bin Günde Memleket Hareketi”ni başlatmak için geldiği Sivas’ta özel hazırlanan otobüsün üzerinden Nuri Demirağ Havalimanı önünde kendisini karşılamaya gelenlere hitap etti. İnce, kendisini karşılayanlara sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarısı yaptı.

İnce, memleketin durumundan örnekler vermek istediğini belirterek, hükümetin eğitim, tarım, ekonomi, enerji ve dış politikasına yönelik eleştirilerde bulundu. İnce, Memleket Hareketi olarak Türkiye’nin Mavi Vatan’daki hak ve hukukuna sonuna kadar sahip çıkacaklarını, Türkiye’nin Antalya Körfezi’ne sıkışmış bir kara devleti olmasını asla kabul etmeyeceklerini vurguladı. 

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce

‘Türkiye tek adam partilerine mahkum değildir’

12 Eylül ürünü Siyasi Partiler Kanunu değişmeden Türkiye’nin sorunlarının çözülemeyeceğini ifade eden İnce, şöyle konuştu:

“Türkiye, tek adam partilerine mahkum değildir. Türkiye’deki siyasi partiler ortak akılla değil, genel başkan aklıyla tek adam aklıyla yönetilmektedir. Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine ihtiyacı yoktur. Tek adam hareketine de ihtiyacı yoktur. Ortak akılla ortak iyiyi bulacak bir oluşuma ihtiyacı vardır. Memleket Hareketi de Muharrem İnce hareketi ya da tek adam hareketi değildir, ortak akıl hareketidir.”

‘Bize yürek, cesaret, emek lazım’

Son günlerde sosyal medyada Memleket Hareketi’nin finansörünün kim olduğuyla ilgili sıkça sorular sorulduğunu hatırlatan İnce, şu değerlendirmede bulundu:

“Kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. 10 arkadaş 1 yıllığına kiraladık. Peki siz buraya geldiniz çeşitli vilayetlerden, kendi paranızla gelmediniz mi? Her milletvekili seçiminde 2 bin dolayında otobüs, milletvekili adayları tarafından kiralanmıyor mu? Ben 5 kere milletvekili seçildim, 5’inde de otobüsüm vardı. ‘Peki mazotunu kim koyacak?’ diyor. Koyacağız sırayla. ‘Ne yiyeceksiniz?’ diyor. Para bulursak köfte ekmek, para bulamazsak peynir ekmek, o da yoksa simit yiyeceğiz. ‘Nerede kalacaksınız’ diyor. Para bulursak otelde, bulamazsak Yörük çadırında. Bu millet bize gönlünü açtı, evini de sofrasını da açar. Bize milyon dolarlar lazım değil. Bize yürek, cesaret, emek lazım. Allah’a şükür hepsi bizde var.”

Kaynak: AA