Irak’tan gelen 511 kişi karantinaya alındı

Irak’tan gelen çoğunluğu işçi 511 Türkiye vatandaşı, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Afyonkarahisar’da öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

Irak’tan gelen 511 kişi Afyonkarahisar’a getirildi – AA

Alınan bilgiye göre, öğlen saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelen çoğunluğu işçi olan 511 Türkiye vatandaşı Afyonkarahisar’a getirildi. Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; 511 kişi polis ve jandarma eşliğinde 23 otobüsle Afyonkarahisar’a getirildi.

Vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait Bacım Sultan Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek teker teker ateşleri ölçüldükten sonra yurda alınan vatandaşlar, evrak işlemlerinin ardından tek kişilik odalara yerleştirildi.

14 günlük karantina süreci olacak

Polis ekipleri binanın çevresinde güvenlik önlemi aldı, Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri de otobüsleri dezenfekte etti. Bu kişilerin 14 günlük karantina sürecinde ihtiyaçlarının Afyonkarahisar Valiliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacağı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki görevli psikolog ve sosyologlar da karantinadaki vatandaşlara destek sağlayacak.