İş istediği belediyenin önünde ölü bulundu

Cengiz Uçar (25) adlı gencin, Solhan Belediyesi binası önünde asılı halde cansız bedeni bulundu.

Uçar’ın daha önce Solhan Belediyesi’nden iş talebinde bulunduğu ancak olumsuz yanıt alınca intihar ettiği iddia edildi.

Alınan bilgilere göre; Bingöl’ün Solhan İlçesi’nde yaşayan 25 yaşındaki Cengiz Uçar, yerel seçimlerden bu yana birkaç kez Solhan Belediye’sine giderek iş talebinde bulundu. Ancak başvuruları yanıtsız bırakıldı. İş bulamadığı için bir süredir ekonomik sorunlar yaşayan Uçar, bu sabah saat 05.00’da Solhan Belediyesi binasının girişinde bulunan korkuluklara asılı şekilde bulundu.

Yoldan geçen yurttaşların fark etmesi üzerine olay yerine çağrılan ambulansla Solhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Uçar’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi. Uçar’ın cenazesi Bingöl Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Daha önce de kendisini yakma girişiminde bulunmuş

Öte yandan, Uçar’ın geçtiğimiz yıl ekonomik sebeplerle Solhan Belediye binası önünde kendini yakma girişiminde bulunduğu, çevredeki yurttaşların ikna etmesi sonucu intihardan vazgeçtiği öğrenildi. 

4 kardeşi de işsiz

4 kardeş olan ve kardeşlerinin de işsiz olduğu öğrenilen Uçar’a geçtiğimiz yerel seçimlerde Solhan Belediye Başkanı tarafından iş sözü verildiği öne sürülerek, bu sözün yerine getirilmemesi üzerine sayısız kez belediyeye gidip iş istediği öğrenildi.

Ayrıca, Uçar ile ilgili sosyal medyadan “Madde bağımlısı intihar etti” şeklinde yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını belirten Uçar ailesi, paylaşımı yapanların olayın gerçek yüzünü gizleme çabası içinde olduklarını söyledi. 

Kaynak: MA