İskenderun’da 1 ton uyuşturucu hap yakalandı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş piyasa değeri 313 milyon lira olan bir ton Captagon cinsi uyuşturucu hap ele geçirdiklerini açıkladı. 

İskenderun Limakport Limanı

Bakan Muş, sosyal medya hesabından gümrük muhafaza ekiplerince bugüne dek gerçekleştirilen en yüksek miktarda Captagon cinsi uyuşturucu madde yakaladıklarını bildirdi.

Bakan Muş, uyuşturucunun İskenderun Limakport Limanı’na gelen 17 konteyner yükü içinde  bulunduğunu, yükün “bina taşı” olarak beyan edildiğini kaydetti.

Muş, 11 konteynerde 6 milyon 264 bin 259 adet ve 1072,6 kilogram ağırlığındaki Captagon cinsi uyuşturucu hap ele geçirildiğini bildirdi.

Bakan Muş, operasyonun 15-16 Mayıs tarihlerinde Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince yapıldığını açıkladı. 

Yükün nereden geldiğini açıklamayan Bakan Muş, söz konusu uyuşturucu yüklü konteynerlerin Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) transit edilmek üzere olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin bir süredir BAE ile ilişkileri gergin bulunuyor. Bir süredir Sedat Peker de bu ülkede bulunuyor ve peş peşe video yayınlıyor. 

Yeni1Mecra