İsrail’in Gazze’ye saldırıları sürüyor

İsrail savaş uçaklarının, Gazze’nin batı kesimindeki Şati Mülteci Kampı’nda bir eve düzenlediği saldırıda, çoğu çocuk 10 Filistinli daha hayatını kaybetti.

Gazze’deki ”Hükümete ait Ensar kompleksi” düzenlenen hava saldırıları sonucu tamamen yıkıldı. Fotoğraf: AA

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre İsrail savaş uçakları, Şati Mülteci Kampı’nda Ebu Hatab ailesinin yaşadığı eve saldırı düzenledi. Saldırıda 8’i çocuk 10 Filistinli hayatını kaybetti. Enkaz altındakileri arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

İki aylık bebek kurtarıldı

Gazze’deki Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş basına yaptığı açıklamada, saldırının gerçekleştiği evden şu ana kadar sağ kurtarılan tek kişinin 2 aylık bebek olduğunu söyledi.
Ebu Riş, Şati Mülteci Kampı’ndaki saldırıyı “katliam” olarak nitelendirmenin bile yetersiz kalacağını dile getirdi.

Ensar kompleksi saldırı sonrası yıkıldı

Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde Gazze’deki ”Hükümete ait Ensar kompleksi” düzenlenen hava saldırıları sonucu tamamen yıkıldı.

Öte yandan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Şati Mülteci Kampı’ndaki bir eve düzenlenen saldırıya karşılık olarak ve işgal altındaki Batı Şeria’da hayatını kaybeden Filistinlilerin intikamının alınması için Aşdod, Beersheba’nın roketlerle vurulduğunu duyurdu.

Ölü sayısı 139’a yükseldi

İsrail uçaklarının gece geç saatlerde Gazze’nin kuzeyindeki Tel Kuleybu bölgesine düzenlediği saldırılarda da 2’si kardeş 3 Filistinli hayatını kaybetmişti. İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs’tan bu yana 39’u çocuk 139 Filistinli hayatını kaybetti, 950 Filistinli yaralandı.

Kaynak: AA