İstanbul Valiliği: Mali Şubedeki yolsuzluk soruşturmasında 1 polis, 1 avukat tutuklandı

İstanbul Valiliği, yazılı bir açıklama yayımlayarak Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli 4 polis memuru ve 2 avukatın “rüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturması” kapsamında gözaltında alındığı, bunlardan 1 polis memuru ve 1 avukatın tutuklandığını bildirdi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir “rüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturması” kapsamında 2’si avukat, 4’ü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olmak üzere 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

21.05.2021 tarihinde adli makamlara sevk edilen kişilerden 1 polis memuru ve 1 avukat tutuklanmış, diğer kişiler hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulandı.

Mali Şube Müdürünün görev yeri değiştirildi

Valilik, ayrıca; adli soruşturmaya konu olan durumla ilgili idari soruşturma da başlatıldığını, tedbiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü’nün görev yerinin değiştirildiğini, aynı şubede görevli (7) rütbeli personelin de görevden uzaklaştırıldığını kaydetti.

Toplu slogan yok

İstanbul Valiliği, bazı medya organlarında yer alan “personelin topluca slogan attıkları iddiası”nın ise gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yeni1Mecra