İstanbul’da Bryan Adams konseri

FOTO: AA

HABER MERKEZİ – Dünyaca ünlü rock sanatçısı Bryan Adams 27 yıl aradan sonra İstanbul’da konser verdi. 100 milyonun üzerinde albüm satışı olan Adams’ın konserine müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Brayn Adams, ‘Shine a Light’ konseriyle Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda hayranlarıyla bir araya geldi. Konser Aktifbank’ın katkılarıyla düzenlendi. Anadolu Ajansı’ndaki (AA) habere göre; Yaklaşık 2 saat süren konserde, Adams, “Summer of ’69”, “Everything I Do”, “Run to You”, “Heaven”, “Please Forgive Me”, “Have You Ever Really Loved a Woman?”, “All for Love”, “I Finally Found Someone” ve “When You’re Gone”ın da aralarında bulunduğu birçok sevilen parçasını seslendirdi. Adams, İstanbul’daki ilk konserini 28 Temmuz 1992 tarihinde vermişti.

Brayn Adams kimdir?

Müzik kariyeri boyunca Grammy, MTV başta olmak üzere çok sayıda müzik ödülü sahibi ve 100 milyonun üzerinde albüm satışı elde eden Adams, Billboard’un dünya müzik tarihinde tüm zamanların en başarılı seçtiği 30. sanatçı.

Kanadalı Adams, aynı zamanda şarkı sözü yazarı ve fotoğrafçı. 5 Kasım 1959’da Ontario’da dünyaya gelen Adams, 15 yaşından itibaren Shock ve Sweeney Todd gruplarında çalışmaya başlayan Adams, “Cuts Like a Knife”, “Reckless” ve “Waking Up the Neighbours” gibi albümleriyle dünya çapında geniş hayran kitlesine sahip. Adams, “Everything I Do, I Do It For You” şarkısıyla İngiltere müzik tarihinin en uzun süre bir numarada kalan şarkısı unvanına sahip oldu.