İstanbul’da ev baskınları: Çok sayıda gözaltı

İstanbul’da yapılan eş zamanlı ev baskınlarında aralarında gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

Alınan bilgilere göre; İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. 25 kişi hakkında “yakalama” kararı bulunduğu gerekçesiyle farklı ilçelerde 28 adrese baskın düzenlendi. Baskınlara özel harekat timleri de katıldı.

MA’nın geçtiği bilgilere göre; operasyon kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şöyle: “Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz, HDK Halklar ve İnançlar Meclisi üyesi Çiğdem Kılıçgün Uçar, gazeteciler Davut Uçar ve Kesire Önel, Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER) üyesi Alaattin Altıntaş, eski HDP Üsküdar İlçe Eşbaşkanı Erşan Ongulu, Mehmet Karadağ, Muhsin Demir, Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (MATUHAYDER) Eşbaşkanı Hüsnü Taş ile derneğin yöneticileri Muhlis Bozdemir, Nazım Adıgüzel, Yusuf Çelik, Emine Kaya.” 

Gazeteci Kesire Önel’in Bağcılar’daki evine giden polisler, Önel’i burada bulamayınca bir meslektaşının Balat’taki evine baskın yaptı. Burada gözaltına Önel’in hakkında “ihbar” olduğu ileri sürüldü.