İstanbul’da yaklaşık 200 işçi yemekten zehirlendi

İstanbul’da Mesa isimli şirket bünyesinde faaliyet gösteren tașeron firmalarda çalışan 200’e yakın inşaat işçisi gıda zehirlenmesi şikayetiyle hastanelere kaldırıldı.

İstanbul Maltepe ve Beykoz’da inşaat şantiyelerine yemek gönderen bir firmanın yemeklerini yiyen yaklaşık 200 işçi fenalaştı. Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetleri üzerine çevre hastanelere kaldırılan işçiler tedavi altına alındı. 2 işçinin sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.

Yemekte olan tavuk suyu çorba, pilav, et döner ve ayran olduğu belirtildi. Maltepe ve Beykoz ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı ekiplerin, olayla ilgili açılan soruşturma kapsamında incelemeleri sürüyor.

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliği, olaya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “112 Acil Çağrı Merkezinden alınan bilgiye göre; Maltepe ve Beykoz ilçemizdeki birden fazla inşaat şantiyesinde çalışan işçiler, gıda zehirlenmesi şikayeti ile ihbarda bulunmuştur. Şu ana kadar toplam 135 kişi gıda zehirlenmesi şüphesi ile çeşitli hastanelere sevk edilmiştir. Hastanede tedavileri gerçekleştirilen hastalar arasında hayati tehlikesi olan yoktur.”

Kaynak: MA