İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan’ın açıklamasına tepki

İYİ Parti Söscüsü Yavuz Ağıralioğlu

HABER MERKEZİ – İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın erken seçim ile ilgili açıklamasını yanlış ve kabul edilemez bularak “Partimizin imasını dahi meşru görmediği ve göremeyeceği bir beyandır” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Grup Başkanvekilleri Lütfü Türkkan’ın açıklaması ile ilgili basın açıklaması yaptı. Ağıralioğlu, İYİ Parti’nin Türkiye’yi yönetmek için yola çıkmış bir siyasi hareket olduğunu belirterek, “Temel amacımız,iyileştirilmiş parlamenter sistem ile Türkiye’yi 21. yüzyılın yarışan ülkeleri arasına katmaktır” dedi.

“Bu çerçevede Grup Başkanvekili malum yanlış ve kabul edilemez açıklaması, partimizin imasını dahi meşru görmediği ve göremeyeceği bir beyandır” diyen Ağıralioğlu, partilerinin seçmenine ve milletine verdiği sözleri, siyasi namusu bilen bir sorumlulukla siyaset yaptığını belirtti. “İyileştirilmiş parlamenter sistem hassasiyetlerimiz, bu kabil siyasi savrulmaları mazur yahut meşru göremeyeceğimiz kadar mühimdir” diyen Ağıralioğlu, partilerinin, ülkenin içinde bulunduğu ağır şartların mevcut iktidarın yönetim beceriksizliği olarak gördüğünü belirtti.

Ağıralioğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Partimiz bu yönetim beceriksizliğine son vermek ve ülke yönetimini üstlenmek için mücadele etmektedir. Sürdürdüğümüz siyasi mücadelenin ilkeleri partimizin ve milletimizin umududur. Bu umudun hiçbir açıklama ile söndürülmesine, değersizleştirilmesine ve itibarsızlaştırılmasına müsaade edemeyiz. Bu, seçmenimize olduğu kadar devletimize ve milletimize olan sorumluluğumuzun da gereğidir.”

Grup Başkanvekili Türkkan’ın açıklaması

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, partisinin Bursa İl Teşkilatı’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada: “Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de Parlamenter Sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı Bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için biz de bir fedakarlık yapabiliriz.” demişti.