İYİ Parti, milletvekili Ümit Özdağ’ı disipline sevk etti

İYİ Parti, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ı, İstanbul İl Başkanı ile ilgili ithamları sebebiyle disiplin kuruluna sevk etti.

İYİ Parti, Ümit Özdağ’ı disipline sevk etti

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı’nı FETÖ’cülükle suçlayan Ümit Özdağ’ı, partisi tarafından disiplin kuruluna sevk etti.

İYİ Parti’den yapılan açıklama şu şekilde:

“İYİ Parti İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ’ın, partimiz ve İstanbul İl Başkanımız ile ilgili açıklama ve ithamları, kamuoyunun malumudur.

Gelişmeler üzerine, İl Başkanlarımız ve 108 İlçe Başkanımız, “Disiplin sürecinin” başlatılması yönünde talepte bulunmuştur.

Genel Sekreterliğimize yapılan başvurular, bugün Sayın Genel Başkanımıza iletilmiş,

Sayın Genel Başkanımız da, başvuru ve talepleri değerlendirerek, Sayın Ümit Özdağ’ın Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir.”

Ne olmuştu?

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cü olduğu yönünde itham etmiş, ardından Kavuncu hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Ayrıca, İl Başkanı Kavuncu da Özdağ hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Kavuncu, Özdağ’a yanıt vermişti

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, partisinin diğer il ve İstanbul’daki ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu grupla Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Kavuncu, Milletvekili Ümit Özdağ hakkındaki suç duyurusu dilekçesini savcılığa vermeden önce gazetecilere açıklama yaptı.

‘Zihinler bulandırılmak isteniyor’

İYİ Parti’nin büyüme ve yükseliş sürecinden bazı çevrelerin rahatsız olduğunu belirten Kavuncu, partisi yükselişte olduğu için kendilerine yönelenlerde tereddüt yaratmak, zihinlerinin bulandırılmak istendiğini savundu. Yerinin, yurdunun belli olduğunu ifade eden Kavuncu, “İl başkanlığımızın adresi belli. Benim çocukluğumdan bu yaşıma kadar yaşadığım hayat gün gibi ortada.” dedi.

Kavuncu, partinin tüm il ve ilçe başkanlarının, parti tüzüğünün gerekli maddeleri uyarınca söz konusu milletvekiliyle alakalı ihraç talebiyle genel merkeze başvuracağını dile getirdi.

‘Devletin en üst makamlarına gerekli sorular sorulmuş, gerekli cevaplar alınmış’

Bir gazetecinin, “Meral Akşener’in devletin önemli güvenlik kademeleriyle yaptığı görüşmeler yazılmış bazı köşe yazılarında. Görüşmelerin ayrıntıları var mı sizde? Bir delil talebiniz olacak mı?” sorusuna karşılık da Kavuncu, bu konunun detayları ve teferruatlarının genel başkanlarında olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Gene söz konusu milletvekili bu iddialarını tekrarlayınca, belki de birçok kişinin, birçok yetkilinin veya Türkiye’de bu konuda sorumluluk taşıyan herkesin yapacağı bir adım atılmış. Devletin en üst makamlarına, bu konuyla alakalı en önemli kurumlarına, gerekli sorular sorulmuş, gerekli cevaplar alınmış. İşte bugün buraya geldik, başvurumuzu yaptık, dedik ki mahkemelere, bakın bunları araştırın, bunların ta geçmişine gidin, bugününe gelin, geleceğine bakın, biz buradayız, yerimiz burada, bunları da sorun.”

Haber Merkezi