İYİ Parti TBMM Grup Başkanlığına İsmail Tatlıoğlu seçildi

İYİ Parti TBMM Grup Başkanlığına Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu getirildi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu

İYİ Parti, basına kapalı düzenlediği toplantıda, TBMM grup başkanı, grup başkanvekilleri, grup yönetim kurulu üyeleri ve grup disiplin kurulu üyelerinin seçimini yaptı. Meclis Grup Başkanlığına Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu getirilirken, İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Grup Başkanvekili oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Anayasa Mahkemesi yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır.” açıklamasını değerlendiren Akşener, şöyle konuştu:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gazetecilerin sorularını yanıtladı

“Biz bu konuyu anlamaya çalışıyoruz. Önce, Sayın Soylu Anayasa Mahkemesiyle ilgili bir tartışma başlattı. Dün Sayın Bahçeli’nin beyanını okudum. Burada anlamaya çalıştığımız şey şu: Sayın Soylu ve Sayın Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyor, yoksa AK Parti ve Sayın Bahçeli bir çalışma mı yapıyor?” dedi.

İYİ Parti kongresi sonrası yaşanan gerginlikle ilgili yöneltilen bir soruya Akşener, “Bizim derdimiz memleket meselesi, derdimiz işsizlik, bizim derdimiz umutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye’yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum” yanıtını verdi.