İYİ Parti’den Mansur Yavaş’a destek

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, Ankara’daki usulsüz imar-emsal artışlarının araştırılmasını istediklerini söyledi.

HABER MERKEZİ – İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Mansur Yavaş’ın haram ve rant ile mücadelesine destek olacaklarını ifade etti.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Merkez’inde basın toplantısı düzenledi. Ağıralioğlu, ranta dayalı beton ekonomisinin Türkiye’yi getirdiği yerin herkesçe malum olduğunu belirterek, “Bu vesileyle 15 Temmuz darbesinin öncesinde ve sonrasında Ankara’da usûlsüz imar-emsal artışları ile Fetö’ye sağlanan imkânlarla oluşturulan servetlerin ve tapu devirlerinin araştırılmasını istiyoruz.” dedi.

‘Rant devlet ve belediye imkanları ile oluşturuldu’

Ağıralioğlu, konuyla ilgili daha önce TBMM’de FETÖ’nün finans ayağının bütün detaylarıyla araştırılması için önergeler verdiklerini hatırlattı. Ağıralioğlu, şunları kaydetti: “Tapu devirleri, mal devirleri üzerinde sağlıklı bir araştırma yapılabilirse, Ankara’da yaşanan rant-kayırma düzeninin devlet ve belediye imkânları ile oluşturulma geçmişi bütün detaylarıyla ortaya çıkartılabilirse, bugün konuşulan mevzuların buzdağının görünen yüzü olduğu görülecektir.”

Ağıralioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankaralılara haksız kazancın ve rantın önünü kesme sözü verdiğini belirtti. Mansur Yavaş’ın bu sözünü tutacağını belirten Ağıralioğlu, “Biz de haram ve rant ile mücadelesinde Mansur Yavaş’ın mücadelesine destek olacağız ve süreci de hassasiyetle takip edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin kişilerin kayırılmadığı, hukukun ve kuralların herkese eşit uygulandığı bir kurallar ülkesi olmak zorunda olduğunu söyleyen Ağıralioğlu, “Her türlü haksız kazancın, talanın ve rantın önünün kesileceği bir ülkeyi hep birlikte kurmak mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.