İYİ Partili Dervişoğlu Mardin’de konuştu: Bölgemizde bir de DEDAŞ problemine şahitlik ettik

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu Mardin’de yaptığı konuşmada, “Ekonomik sıkıntıların ve adalet arayışlarının fevkinde bölgemizde bir de DEDAŞ probleminin olduğuna şahitlik ettik.” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu (ortada oturan)

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu ve beraberinde parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu ile partisinin Mardin İl Başkanlığını ziyaret etti.

İl Başkanı Süleyman Akar ve partililer ile görüşen Dervişoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün Mardin programını tamamladıklarını yarın Batman, bir sonraki gün ise Diyarbakır’da ziyaretlerde bulunacaklarını belirtti.

‘Bölgemizde bir de DEDAŞ problemine şahitlik ettik’

“Gittiğimiz her yerde Türkiye’nin müşterek problemlerine karşı müşterek çözümler üretebilmek adına gayret sarf ettik.” ifadesini kullanan Dervişoğlu şöyle konuştu:

“Türkiye’nin batısındaki problem neyse güneydoğusundaki problem aynı. Ekonomik sıkıntıların ve adalet arayışlarının fevkinde bölgemizde bir de DEDAŞ probleminin olduğuna şahitlik ettik. TBMM’de grubu bulunan parti olarak bu problemin çözme noktasında elimizden gelen bütün gayreti sarf edeceğiz.”

‘Güneydoğu’da bundan sonra çok daha aktif olacağız’

İYİ Parti Genel Sekreteri Poyraz da partilerinin gücünü milletten aldığını ve önemli bir siyasi duruş gösterdiklerini söyledi. Güneydoğu Bölgesi’nde bundan sonra çok daha aktif ve görünür olacaklarını vurgulayan Poyraz şöyle devam etti:

“Amacımız öncelikle vatandaşımızın, esnafımızın, işçimizin ve çiftçimizin dertlerini dinleyebilmek. Dinlediğimiz dertleri en yüksek tondan iktidara haykıra bilmek. İktidar bunu duyar, duymaz; bu iktidarın değerlendirmesi ve onun sonuçlarına katlanacağı bir tavırdır. Ama İYİ Parti her daim milletten aldığı gücü ve milletin ihtiyaçlarını kamuoyunda hiçbir çekincesi olmadan hiçbir sansüre mahal vermeden en yüksek tonda dile getirecektir.”

Ensarioğlu da Türkiye’de ilk defa İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in salgına rağmen esnaf gezisi yaptığını dile getirdi.

AA – MARDİN