İYİ Partili yöneticinin ‘Ömer Halisdemir’ paylaşımı nedeniyle ihracı istendi

15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitiren Astsubay Ömer Halisdemir için “darbeci” diyen İYİ Parti Tokat İl Yöneticisi Sarıtaşlı kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

İYİ Parti Tokat İl Yöneticisi Uğur Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Semih Terzi’nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?” ifadelerini kullandı. Sarıtaşlı, gelen tepkilerin ardından paylaşımını silerek Twitter hesabını kapattı.

Sarıtaşlı kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Sarıtaşlı’ın Ömer Halisdemir hakkında yaptığı paylaşımın “akıl ve vicdan sahibi hiçbir Türk vatandaşının kabul edemeyeceğini” belirtti. Sarıtaşlı’nın, il teşkilatını ve bütün İYİ Parti camiasını derinden üzen oldukça çirkin bir paylaşımda bulunduğunu belirten Sağol, şu ifadeleri kullandı:

“Bu topraklarda varlığımız borçlu olduğumuz, şehitlerimize yönelik saygısızlığı asla ve kat’a kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir. Bu çirkin paylaşımdan haberdar olduğumuz an itibarıyla bahse konu kişiyi kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiğimizi ve bundan sonrasını yüce Türk Adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz.”

Çıray: Gelin FETÖ’nün siyasi ayağını bulalım

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray da sosyal medya hesabı Twitterdan, İYİ Parti Tokal İl Başkanı Sağol’un açıklamasını paylaşarak, şunları ifade etti:

“Kendini bilmez, ancak ajan provokatörlere yakışacak bir tweet atan yöneticisi hakkında anında kesin ihraç istemiş. Bu olaydan bağımsız söylüyoruz. @iyiparti’mize sızmışsa bile FETÖ ile aynı menzile yürüyen kimse barınamaz. Gelin FETÖ’nün siyasi ayağını bulalım.”

Yeni1Mecra