İzmir’de 17 saat sonra enkaz altındaki 3 kişiye daha ulaşıldı

İzmir’de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Rıza Bey Apartmanı enkazından 16 yaşındaki İnci Okan, Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından Hülya Özmet ve Barış Apartmanından da Nurcan Tosun yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

Enkaz altından yaralı olarak kurtarılan İnci Okan’ın anneannesi Fotoğraf: AA

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.  16 yaşındaki İnci Okan arama kurtarma ekiplerinin çabası sonucu 17 saat sonra enkazdan çıkarıldı. Okan’ın yaralı olarak çıkarılması yakınlarını ve çevredeki vatandaşları sevindirdi.   

Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı’nda da arama kurtarma ekipleri son 1,5 saatte Fadime Tolu ve Gülçin Aykut Soydan’ın ardından Hülya Özmet de yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.  

Özmet, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

Nurcan Tosun da 17 saat sonra kurtarıldı

Depremde alt üç katı çöken Barış Sitesindeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 17 saat sonra Nurcan Tosun’a (50) ulaşıldı. Tosun, ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesine gönderildi. Eşi İbrahim Tosun, büyük sevinç yaşadı. 

Arama kurtarma ekipleri, aynı apartmandan 62 yaşındaki Emine Eren’i 14 saat sonra kurtarmıştı. 

AA – İZMİR