İzmir’de arama kurtarma çalışmaları sona erdi

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, İzmir’de yaşanan depremin ardından arama kurtarma ekiplerinin başlattığı çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

Fotoğraf: AFAD

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda İzmir depremi nedeniyle yıkılan binalardaki kurtarma ekiplerinin çalışmalarını tamamladığını belirtti. Güllüoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Arama Kurtarma ekipleri çalışmalarını tamamladı. Emeği geçen, ucundan tutan her bir çalışana, gönüllüye teşekkür ederiz. En kalbi şükranlarımızla. Diğer konularda ise yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

114 kişi hayatını kaybetti

AFAD sabah saat 06.30 itibarıyla yaptığı açıklamada, depremde 114 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 35 yaralıdan 898’inin taburcu edildiğini, 137 kişinin tedavisinin sürdüğünü bildirmişti.

İzmir’de 30 Ekim Cuma günü saat 14.51’de merkez üssü Ege Denizi Seferihisar açıkları olan Kandilli Rasathanesine göre 6.9 büyüklüğünde, AFAD’a göre 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde yıkılan 17 binada arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. En fazla yıkım Bayraklı ve Bornova ilçelerinde görüldü.