Kabil Havaalanı bölgesinde patlama: 25 kişi öldü -GÜNCELLENDİ-

Kabil Havaalanı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Taliban yetkilileri 25 kişinin öldüğünü, 90 kişinin yaralandığını açıkladı.

Afganistan’da Kabil Havaalanı bölgesinde bir patlama meydana geldiği belirtildi.

Reuters’a konuşan bir ABD’li yetkili, ilk haberlere göre bir intihar saldırısı düzenlendiğini söyledi. Yetkili, saldırıda ölenler olduğunu ancak hangi ülkelerden kaç kişinin hayatını kaybettiğinin henüz bilinmediğini belirtti.

Son alınan bilgilere göre iki bombalı saldırıda 25 kişi yaşamını yitirirken 90 kişi de yaralandı.

Biden’a brifing verildi

Pentagon’dan yapılan açıklamada ise patlama haberleri teyit edildi. Pentagon Sözcüsü John Kirby, şu an için ölü veya yaralı olup olmadığının bilinmediğini duyurdu. Patlamayla ilgili ABD Başkanı Joe Biden’a brifing verildiği belirtiliyor.

Başta ABD olmak üzere, Kabil’deki tahliyeleri sürdüren ülkelerin büyükelçilikleri bugün olası bir IŞİD saldırısına dair istihbarat alındığını açıklamış, vatandaşlarından havalimanından uzak durmalarını istemişti.

MSB: Herhangi bir hasar yok

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise 2 patlama meydana geldiği belirtildi. Bakanlığın Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Kabil Havaalanı dışında iki patlama olmuştur. Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur.”

MA / AA