Kabinede korona önlemleri gözden geçirilecek

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması beklenen toplantıda, korona salgınındaki son durum gözden geçirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısına, yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ilk kez katılacak. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması planlanan toplantıda, korona salgınındaki son durum, yeni önlemlere ihtiyaç duyulup duyulmadığı, mevcut tedbirlerin ne zamana kadar devam edeceği gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

İthal aşıda tedarik süreci, Rus Sputnik V aşısıyla ilgili gelişmeler, yerli aşı çalışmalarında gelinen son aşamanın da toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından da, sınır içi ve ötesindeki askeri harekatlara ilişkin sunum yapılacağı tahmin ediliyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da sunum yaparak, önemli dış gelişmeler ile 27-29 Nisan’da BM öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin de katılımıyla düzenlenecek 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferans öncesinde bilgilendirme yapması öngörülüyor. 

Yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.

AA