Kaçırılmayacak bir Led Zeppelin konseri

Led Zeppelin Grubu

Rock müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan Led Zeppelin grubu 2007 yılında Atlantic Records’un kurucusu duayen müzik yapımcısı Ahmet Ertegün anısına bir konser gerçekleştirmişti. Efsanevi davulcuları John Bonham’ın vefatından sonra dağılan grup Celebration Day adlı bu proje için 27 yılın ardından tekrar bir araya gelmişti. Bu anlamda istisnai olan konserde grubun Stairway to Heaven ve Kashmir gibi klasikleri de dahil on altı parça çalınmıştı.

Londra O2 Arena’da gerçekleşen konser 20 milyon kişinin internet üzerinde katılım isteği gerçekleştirmesiyle tek bir müzik konseri için yapılan bilet talebi rekorunu kırmış ve eleştirmenlerden de yüksek övgü almıştı. 2012 yılında konserin filmi piyasaya çıkınca bir gecede iki milyon dolar dönüş elde etmiş, konserin albümü ise aynı yıl listelere dört numaradan giriş yapmıştı. Üç günlüğüne grubun kanalından ücretsiz yayınlayacak bu önemli konseri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ferzan Özpetek’in son filmi sekiz dalda ödül adayı

Hamam, Harem Suare, Karşı Pencere gibi ilk dönem filmlerinden bugüne özgün tarzıyla göz dolduran usta yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi Şans Tanrıçası’nın İtalya’nın prestijli ödülleri Nastro d’Argento’ya sekiz dalda aday olduğu açıklandı. 2014 yılında İstanbul Kırmızısı, 2015 yılında Sen Benim Hayatımsın romanlarıyla edebiyat alanında da varlık gösteren Özpetek’in on üçüncü uzun metrajlı filminde Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo gibi isimlerin yanında Serra Yılmaz da rol alıyor.

1946 yılından beri takdim edilen Nostra d’Argento ödüllerine En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Aktör, En İyi Aktrist, En İyi Film Müziği, En İyi Orijinal Müzik, En İyi Cast Direktörü dallarında aday olan Şans Tanrıçası projesi Annamaria’nın çocuğunu bir süreliğine Alessandro ve Arturo’ya emanet etmesi sonucunda gelişen olayları inceliyor.

Reha Erdem’den yeni film açıklaması

A Ay, Kozmos, Koca Dünya gibi bol ödüllü projelerin senaristi ve yönetmeni Reha Erdem Seni Buldum Ya! adlı yeni bir film yayınlayacağını açıkladı. Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Tilbe Saran, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tansu Biçer, Esra Bezen Bilgin ve Ecem Uzun’u barındıran dev kadrolu Seni Buldum Ya!’nın “online film” olduğunu vurgulayan Erdem’in çalışmasını yakın zamanda internet üzerinden yayınlaması bekleniyor.