Kadın Oyunları Festivali’nde ‘Evin Kokusu’ sahnelendi

Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünce projelendirilen Kadın Oyunları Festivali’nde Evin Kokusu adlı oyun izleyiciyle buluştu.

Evin Kokusu adlı oyundan bir sahne

Ayvalık’ta Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde, Nagihan Gürkan’ın yazıp yönettiği Evin Kokusu oyunu, Sıla Erkan tarafından sahnelendi. Kovid-19 salgını nedeniyle fiziki mesafe kuralları gereği boş bırakılan koltuklara, erkek şiddeti sonucunda yaşamını yitirmiş kadınların fotoğrafları yerleştirildi.

Sıla Erkan, oyun sonunda izleyiciler tarafından başarılı sahne performansı dolayısıyla alkışlandı. Erkan’a, Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Sorumlusu Erkan Cılak çiçek takdim etti.

Sıla Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, tiyatro dünyasının ekonomik olumsuzluklar nedeniyle zor durumda olduğunu söyledi. Salgın sürecinden önce de bilet fiyatlarını aşağıya çekmek durumunda kaldıklarını anlatan Erkan, tiyatronun zor ama sanatçılar için yapılacak en güzel iş olduğunu dile getirdi.

Bernarda Alba’nın Evi metninden yola çıkılarak hazırlanan oyunda, dış dünyanın düşünme biçimine göre değil içten gelen duygular ile olayları gözlemleme imkânı sunuluyor. 

Kaynak: AA