Kadın yolcuya ‘pis sarhoşlar’ diye hakaret eden şoförün lisansı askıya alındı

İstanbul’da bir otobüs şoförü, tartıştığı kadın yolcuya “Binerkeni var bunun bi de inerkeni düşün” diye tehditte bulundu, daha sonra “pis sarhoşlar” diye hakaret etti.

İBB, şoförün lisansının askıya alındığını bildirdi.

İstanbul Kadıköy’de bir otobüs hattının şoförü ile bir kadın yolcu arasında tartışma yaşandı. Tartışmaya ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Söz konusu görüntülerde, otobüs şoförü telefonla tartışmayı çeken yolcuya, “Bu ne maymunluk yapıyorsun burada. Senin uşağın mı var karşında? Binerkeni var ama bi de inerkeni düşün” diye tehditte bulundu.

‘Video çekince aldınız otobüse’

Yolcu, “Akbilimi bastım bisikletimle evime gitmeye çalışıyorum. Video çekince aldınız otobüse. Tehdit ediyorsunuz beni. Büyükşehir Belediyesine şikayet edeceğim.” dedi.

Şoför ‘ben alkolik yolcu taşımıyorum’ diyerek saldırdı

Bunun üzerine şoför yerinden kalkarak kadın yolcunun bulunduğu yere giderek üzerine yürüdü, yolcunun bisikletini dışarı çıkarmak istedi ve “Ben sizi bu arabada alkollü bir şekilde taşımıyorum. Ben alkolik yolcu taşımıyorum. Pis sarhoşlar.” dedi. Otobüsteki diğer yolcular, şoförü engellemeye çalıştı.

İBB’den açıklama

Görüntülerin paylaşılması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından açıklama yaptı. Ongun, “Özel Halk Otobüsü sürücüsü ile bir kadın yolcumuz arasındaki üzücü ve asla kabul edilemez olayla ilgili tahkikat başlatılmış olup, sürücünün lisansı askıya alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.