Kaftancıoğlu: Kimsenin ülkeyi karanlık dehlizlere taşımaya gücü yetmez

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaretlerine tepki göstererek, “Kimsenin ülkeyi karanlık dehlizlere taşımaya gücü yetmez” dedi.

Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanını sert eleştirerek, “Bu tehdit karşısında hala sus-pus ise ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir.” dedi.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu (solda) CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu (ortada)

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin 39 ilçe başkanı ve 14 ilçe belediye başkanı organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret içeren paylaşımına tepki gösterdi.

Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılan ortak açıklamayı Kaftancıoğlu okudu. Kaftancıoğlu, 98’inci yaşını kutladıkları Türkiye Cumhuriyeti ile aynı yaşta olan kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri olarak bugün milyonlarca vatandaşın ortak duygularını dile getireceklerini söyledi.

‘Bu fütursuz cesaret bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasıdır’

Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildikleri, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyecekleri bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılarak ölüm tehditleri yapıldığını söyleyen Kafantacıoğlu,”Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir.” dedi. 

‘Talimatlı tetikçiler durumdan vazife dahi çıkaramazlar’

“Talimatlı tetikçiler durumdan vazife dahi çıkaramazlar” diyen Kaftancıoğlu, “Onların kulağına fısıldanır. O nedenle sözlerimizin muhatabı, kuşkusuz CHP çınarının altında esamesi bile okunmayacak küçükler değildir. Burada sözlerimizin muhatabı, Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek isteyen iktidarsızlardır.” şeklinde konuştu.

‘İçişleri Bakanı bu tehdit karşısında hala sus-pus’

“Kimse yaşamaktan zevk aldığı karanlık dehlizlere, ülkeyi taşımaya çalışmasın. Ne güçleri ne nefesleri yeter.” diyen Kaftancıoğlu, açıklamayı şöyle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti, 2. Yüzyılına, safralarından arınmış bir halde girmeye hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi de Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne bunun kıymetini ruhunda yaşayan milyonlarca vatansever de size haddinizi bildirir.’ Değişim ve reform’ diyenlerin biraz samimiyeti varsa, bu fütursuza gerekli işlemlerin yapılması yönünde harekete geçmeleri gerekir. Gece yarısı televizyonlara bağlanma ihtiyacı hisseden İçişleri Bakanı, bu tehdit karşısında hala sus-pus ise ya devlet adamı değildir ya tetikçinin destekçisidir ya da her ikisi birdendir.”

‘İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek’

Kaftancıoğlu, “Sizden korkmadık ki, gölgenizden korkalım.” diyerek, şunları ifade etti:

“Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz. Olayın mümessillerini ise hep takip edeceğiz.”