Kaharman’ın otopsi raporunu yayınlayan gazeteciye soruşturma

Elazığ’da evinde şüpheli şekilde ölü bulunan Yeldana Kaharman’ın  otopsi raporunu yayınlayan gazeteci Baransel Ağca’ya soruşturma açıldı. 

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi ve Kanal 23 televizyonu sunucusu Kazakistanlı Yeldana Kaharman, Elazığ’da 28 Mart 2019 tarihinde evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunmuştu. Kaharman’ın ölüm olayıyla ilgili otopsi raporunu yayınlayan gazeteci Baransel Ağca, hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitterdan yaptığı paylaşımda, gazetecilik faaliyetinin cezalandırıldığını belirten Ağca, şunları ifade etti:

“Savcılık yine hakkımda soruşturma açmış. İl dışında olduğum için bayram sonu ifadeye gideceğim. Muhtemelen yine eski bir tweeti suç unsuru yaptıkları fakat aslında gazetecilik faaliyetini cezalandırdıkları bir soruşturma. Siz siz olun savcılarımızı göreve çağırmayın. Daha önce de belirttim, bu soruşturmalar AİHM kararlarına aykırı. Yıllardır orda duran tweet hakkında işlem yapmıyorsunuz. Sizi rahatsız eden bir haber yaptım diye işlem yapıyorsunuz. Bu tam olarak gazetecilik faaliyetinin başka bir suçla cezalandırılması.”

MA / ELAZIĞ