Kalp krizinden öldüğü değerlendirilen Gülsüm T.’nin öldürüldüğü ortaya çıktı

Antalya’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği şeklinde kayıtlara geçen Gülsüm T.’nin erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Polisi telefonla arayarak cinayeti işlediği itirafının ardından intihar eden zanlı Cem Y. tedavisinin ardından tutuklandı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi’nde, 24 Mayıs’ta Gülsüm T’den (46) haber alamayan iş arkadaşlarının durumu bildirmesi üzerine adrese giden polisler kadının cansız bedenini buldu. Gülsüm T.’nin yapılan ön incelemede vücudunda darp izi, kesici ve ateşli silah yarası bulunmadığı belirtilerek, kalp krizi sonucu öldüğü kayıtlara geçti. Gülsüm T’nin cenazesi, detaylı inceleme için doku örneği alındıktan sonra toprağa verildi.

Zanlı Cem Y. ifadesinin ardından serbest bırakılmış

Adana’dan 27 Mayıs’ta polis merkezine giden kentteki bir ortaokulda görevli resim öğretmeni Cem Y. (43), Gülsüm T. ile yaklaşık 2,5 yıldan beri arkadaş olduklarını, ölmeden önce yanına gidip birlikte vakit geçirdiklerini, sabah uyandığında ise mutfakta arkadaşının cansız bedenini görünce korkup kimseye anlatamadığını ve Adana’ya döndüğünü belirtti.

Bunun üzerine, hakkında “Olayı bildirme yükümlülüğünü yerine getirmemek” suçundan işlem yapılan Cem Y. serbest bırakıldı.

Polisi arayarak cinayeti itirafının ardından intihar etti

Cem Y, bir gün sonra polisi telefonla arayarak Gülsüm T’yi öldürdüğünü itiraf edip vicdan azabı çektiğini, kendi hayatını da sona erdirmek istediğini söyledi. Bunun üzerine Cem Y.’nin adresine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Zanlı Cem Y. cinayeti itiraf ettikten sonra not bırakarak intihar etti

Çok sayıda hap içerek intihar girişiminde bulunan Cem Y., Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Cem Y.’nin evinde maktulün tuvale işlenmiş yağlı boya resmi, yanında gül ve intihar mektubu bıraktığı öğrenildi.

Boğarak öldürdüğü iddia edildi

Tedavisinin ardından gözaltına alınan zanlının ifadesinde, 12 Mayıs’ta Antalya’ya gidip Gülsüm T. ile evinde buluştuğunu, sonrasında Adana’ya dönmesine izin vermeyen kız arkadaşını “banyoda birlikte olma” bahanesiyle bornoz kuşağıyla boğduğunu söylediği iddia edildi. Cem Y.’nin kız arkadaşı Gülsüm T’den kurtulmak için cinayeti işlediğini ve olaydan pişmanlık duyduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

Cinayeti gizledi

Cem Y.’nin kız arkadaşını öldürdükten sonra cinayetin ortaya çıkmaması için Gülsüm T’nin cenazesini banyodan çıkartıp kıyafetlerini giydirdiği, boynundaki morlukları kapatmak için fondöten sürdüğü, mutfağa götürüp “kahvaltı yaparken boğularak ölmüş” izlenimi vermek için ağzına bir parça ekmek ile peynir sıkıştırıp ocağa da süt koyarak altını yanık halde bıraktığı ve ardından Adana’ya döndüğü ileri sürüldü.

İfadesinin ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen zanlı, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

AA – ADANA