Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanını makamına yakışır bir üsluba davet ediyorum

Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener’in Rize ziyareti sırasında yaşanan saldırıları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili destekleyici sözlerini eleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti’ye yaptıkları bir ziyarette

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Meral Akşener’e yönelik sözlerinin, makamının sorumluluğuna uymadığını belirtti.

Karamollaoğlu, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in, Rize’nin İkizdere ilçesine yaptığı ziyaretin öncesinde ve sonrasında yaşanan gelişmeler siyasette yeni bir gerilim ve tartışmaya neden olmuştur” diyerek şu değerlendirmeleri yaptı:

“* Öncelikle bir kez daha hatırlatmak isterim ki siyasi partiler birbirlerinin düşmanı değil, rakipleridir.

* Siyasi liderler ise üslup ve yaklaşımlarıyla topluma öncü ve örnek olması gereken kişilerdir.

* Bu çerçevede siyasette rekabetle birlikte nezaketi de inşa etmek hepimizin öncelikli görevidir.

* Elbette buna en fazla özen göstermesi gereken temsil ettiği makam itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanıdır.

* Milletimizin moral ve motivasyona her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde; seçmeni rencide edici ve toplumu kutuplaştırıcı söylemlerin ne ülkemize ne de milletimize faydası yoktur.

* Saadet Partisi olarak rekabete evet diyor ama tehdit eden, kutuplaştıran, düşmanlaştıran dili reddediyoruz.”

‘Üstlendiği makamın sorumluluğundan uzak sözler’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, açıklamasında, Cumhurbaşkanının Meral Akşener’e yönelik sarfettiği; “Daha neler olacak neler, bunlar daha iyi günler” ifadesinin, üstlendiği makamın sorumluluğundan çok uzakta olduğunu vurguladı.                         

Karamollaoğlu, “Sayın Erdoğan’ı bu dil ve yaklaşımı bir an evvel terk etmeye ve temsil ettiği ‘Cumhurbaşkanlığı makamına’ yakışır bir üslup ve yaklaşım ortaya koymaya davet ediyoruz” dedi.

Yeni1Mecra