Karamollaoğlu: Hala yanlıştan dönme erdemini gösteremiyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, özellikle ekonomi alanında “zihniyet” yanlışı bulunduğunu belirterek, “Hala yanlıştan dönme erdemini gösteremiyorlar.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Fotoğraf: Arşiv

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında varılan barış anlaşması nedeniyle Azerbaycan güçlerini tebrik eden Karamollaoğlu, gelişmelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

‘Türkiye başkanlık sistemiyle yönetilemiyor’

Türkiye’nin bugünkü başkanlık sistemiyle yönetilemediğini söyleyen Karamollaoğlu, “Bizim şu anda bir sıkıntımız var. Nedir bu sıkıntı? Müzakere edememe. Konuları karar alıcılarla muhalefetin müzakere edememesi, görüşememesi sıkıntısı var.” dedi.

Albayrak’ın istifasına sessiz kalan medyaya tepki

Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasına karşı sessiz kalan iktidara yakın medyayı eleştiren Karamollaoğlu, böyle bir medya ortamında Türkiye’de meselelerin doğru şekilde görüşülemeyeceğini vurguladı.

‘Hala yanlıştan dönme erdemini gösteremiyorlar’

Özellikle ekonomi alanında “zihniyet” yanlışı bulunduğunu ifade eden Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Hala yanlıştan dönme erdemini gösteremiyorlar. Hala üretim ekonomisi diye bir ekonomi gündemlerinde yok. Üretime dönük bir yatırım politikası izlemeden Türkiye’nin içinde bulunduğu problemleri çözmek kesinlikle mümkün değil. Üretim yerine hizmete dönük yatırımları yaparsanız, binalar, yeni devlet binaları yaparsanız, yollar yaparsanız bunların hepsi şu anda israf kapsamına girer.”

‘Yeni inşaatların hepsi israftır’

“Bir yol 10 sene sonra yapılsa ne olur şu anda?” diye soran Karamollaoğlu, Türkiye’nin zaten hemen hemen her yerinde bu yolların yapıldığını söyledi. 27 bin kilometre yoldan bahsedildiğine işaret eden Karamollaoğlu, “Üzerinde araç gidip gelmedikten sonra, ticari araçlar bu yolları kullanmadıktan sonra bu yol ekonomiye bir şey katmaz, tam tersi ekonomiye yük getirir. Onun için yolsuzluktan hemen sonra bu israf kalkacak. Bunun adı israftır. Yeni inşaatların hepsi israftır. Allah rızası için bunu dikkate alın.” dedi.

Türkiye’deki sorunların inatla değil müzakere ile çözülebileceğini belirten Karamollaoğlu, muhalefet partilerinin iktidar partisinin düşmanı olmadığını, bu nedenle kimsenin düşmanlaştırılmaması gerektiğini sözlerine ekledi. 

AA – ANKARA